Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!

Edukacja na czas kwarantanny

TERMIN 04 maja - 30 czerwca 2020
Za oknem wiosna, a my… tęsknie wypatrujemy spotkań z publicznością! Nie zapominamy o naszych najmłodszych odbiorcach - wierzymy, że już niebawem ponownie spotkamy się w ramach naszych muzealnych lekcji, oprowadzań, warsztatów… Tymczasem proponujemy materiały on-line - specjalnie na Was wybraliśmy nasze najciekawsze lekcje, by bez wychodzenia z domu, poznać historię najbardziej interesujących eksponatów gliwickiego muzeum. Przybliżymy między innymi historię mamuta i nosorożca włochatego, których szkielety do dnia dzisiejszego podziwiamy na Zamku Piastowskich, przemierzymy średniowieczne Gliwice w towarzystwie Małego Rycerza, dowiemy jak zmieniał się gliwicki herb i zrobimy profesjonalną analizę dzieła sztuki na przykładzie najpiękniejszych obrazów i rzeźb Muzeum w Gliwicach.

Uczestnicy naszych stałych cykli edukacyjnych, „Śląskiego kalendarza tradycji” i „Małego Muzealnika”, także nie będą czuli się poszkodowani, gdyż materiały z kolejnych zaplanowanych spotkań również będą pojawiać się w formie multimedialnej! Co więcej, pracujemy nad tym, abyście mogli wziąć udział w naszych warsztatach plastycznych…wirtualnie!

Wszelkie informacje będą pojawiać się na naszej stronie internetowej, muzealnym FB i newslettera

Niebawem zobaczymy się osobiście, tymczasem #zostańwdomuzmuzeum!

Zachęcamy do podzielenia się z nami Waszymi kolorowankami i innymi pracami wykonanymi w oparciu o materiały towarzyszące lekcjom -

z radością będziemy publikować wybrane prace na muzealnym FB! Wysyłajcie zdjęcia prac na mail muzealnej edukator - Rity Śliwy: rsliwa@muzeum.gliwice.pl !

Zobaczcie nasze wirtualne lekcje:

Stulecie Bitwy Warszawskej -zwycięstwo nad bolszewikami - sierpień 1920

Śląski kalendarz tradycji - Śląsk letnią porą

Mały muzealnik projektuje wystawę

Gliwice na tle powstań śląskich

Być jak Blandowski - szkic o pewnym gliwickim fotografie

II wojna światowa w Gliwicach - gliwickie podobozy KL Auschwitz

Śląski kalendarz tradycji - Śląskie smaki

Władcy czasu. Mały Muzealnik odwiedza Pracownię Konserwatorską

Z wizytą w sztetlu

Rzecz o lwach gliwickich

Historia gliwickiego herbu