STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: WIELKANOC NA ŚLĄSKU
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 29 listopada br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w wirtualnych oprowadzaniach! Dla grup szkolnych i przedszkolnych również przygotowaliśmy zajęcia on-line!

Wirtualna lekcja: Wielkanoc na Śląsku

TERMIN sobota, 11 kwietnia 2020

Muzeum nie zapomina o najmłodszych! Drogie Dzieci! W Wielką Sobotę na kanale Youtube przedstawiamy pierwszą z szeregu animowanych prezentacji edukacyjnych, które przygotowujemy z myślą o Was. To zajęcia „Śmiergust i zajączek – o zwyczajach wielkanocnych na Śląsku” – kolejna, tym razem internetowa odsłona cyklu „Śląski kalendarz Tradycji”. Z przygotowanego przez nas filmu edukacyjnego dowiecie się, który dzień w roku nazywany jest Palmianym, jaka jest symbolika śląskiej palmy wielkanocnej, co oznacza określenie „środa żurowa”, kiedy chodzi się ze święconką? No i co to jest śmiergust?! Poznamy odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące zwyczajów wielkanocnych na Śląsku. Ozdabiając wielkanocne pisanki zaglądajcie na naszą WWW. A na spotkanie z Wami przygotowują się już mały rycerz miasta Gliwy i mamut!

Prezentacja edukacyjna "Smiergust i zajączek": zobacz TUTAJ

Pobierz kolejną kartę ze Śląskiego Kalendarza Tradycji - TUTAJ!

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!