STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /PROJEKTY DOFINANSOWANE
Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Projekty dofinansowane

TERMIN czwartek, 25 sierpnia 2022

Zapraszamy do zapoznania się z projektami, na które Muzeum w Gliwicach uzyskało dofinansowanie

Rok 2022

1/2022

Projekt: "Dofinansowanie zakupu fotografii - strategiczna rozbudowa kolekcji Fotografii Artystycznej Muzeum w Gliwicach"

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 70 000 zł. Całkowita wartość: 87 960 zł

2/2022

Projekt: "Konserwacja elementów śląskich strojów ludowych kobiet ze zbiorów Działu Etnografii i Antropologii Miasta Muzeum w Gliwicach"

Dofinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zarządzanego przez NIMOZ programu „Wspieranie działań muzealnych”! - 35 100 zł. Całkowita wartość: 53 256,80 zł.

Rok 2021

1/2021

Projekt: „Halsztackie cmentarzysko kultury łużyckiej w Świbiu”

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych - 120 000 zł.

Rok 2020

1/2020

Projekt: "Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach"

Dofinansowanie: Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Kultura w Sieci" - 70 000 zł.