Szanowni Państwo, informujemy, że w Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę oraz w Poniedziałek Wielkanocny – 20 kwietnia, 21 kwietnia oraz 22 kwietnia 2019 roku – wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach będą nieczynne.

Przetwarzanie danych osobowych

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Panią/Pana o przetwarzaniu Pani/Pana danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdzie Pani/Pan podstawowe informacje na ten temat.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Muzeum w Gliwicach z siedzibą 44-100 Gliwice, ul. Dolnych Wałów 8a; e-mail: info@muzeum.gliwice.pl. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO), informujemy że:

+|–

  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie. art. 6 ust 1 pkt a RODO, w celu świadczenia usług wysyłki newslettera.
    Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Jest Pan/Pani zobowiązany do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożność otrzymywania od nas informacji rozsyłanych w formie newslettera.
  • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do odbiorców znajdujących się w państwach poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (Kraje Unii Europejskiej oraz Islandia, Lichtenstein i Norwegia),
  • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres korzystania z usługi newslettera.
  • Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, w tym celu zawiadomi Pani/Pan Administratora w formie pisemnej.
  • Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: d.hac@jpm-adwokaci.pl
  • Zgodnie z obowiązującym prawem Pani/Pana dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom do tego uprawnionym.
  • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
  • Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Administrator danych osobowych

Dyrektor Muzeum w Gliwicach – administrator danych osobowych przetwarzanych przez Muzeum w Gliwicach informuje, że osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z powołanym 25 maja 2018 roku inspektorem ochrony danych we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem ich danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących im na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.

Dane kontaktowe:
Dominik Hąc – inspektor ochrony danych w Muzeum w Gliwicach, specjalista ds. administracyjnych.
e-mail: d.hac@jpm-adwokaci.pl

Osoby niekorzystające z poczty elektronicznej mogą złożyć zapytanie telefonicznie lub osobiście w Muzeum w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 8a (nr Tel 669 954 378) wskazując formę w jakiej oczekują odpowiedzi i podając dane kontaktowe niezbędne do sposobu udzielenia tejże odpowiedzi.

Informacja zwrotna zostanie przekazana w niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia zapytania w Muzeum.