STRONA GŁÓWNA / NAGRANIA AUDIO I VIDEO DEDYKOWANE OSOBOM Z DYSFUNKCJAMI WZROKU LUB SŁUCHU

Nagrania audio i video dedykowane osobom z dysfunkcjami wzroku lub słuchu

Nagrania audio dedykowane osobom z dysfunkcjami wzroku

Edward Hartwig, Bez tytułu, 1935,  fotografia czarno-biała, 22,5 x 16 cm, (odbitka prawdopodobnie powojenna), kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Nazwa zadania: Dofinansowanie zakupu fotografii – strategiczna rozbudowa kolekcji Fotografii Artystycznej Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Edward Hartwig, Bez tytułu, 1932, fotografia czarno- biała, 23,5 x 16 cm, (odbitka prawdopodobnie powojenna), kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Teresa Gierzyńska, „Chwila wolności”, z cyklu pt. „O niej”, 1984, odbitka żelatynowo-srebrowa, brom, papier matowy, vintage print, 49,5 x 38,5 cm, kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Teresa Gierzyńska, „W samotni”, z cyklu pt. „O niej”, 1984, odbitka żelatynowo-srebrowa, brom, papier matowy, vintage print, 48,5 x 33 cm, kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Wojciech Bruszewski, Bez tytułu, fotografia czarno-biała, 15x23,2 cm, kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Wojciech Bruszewski, Bez tytułu, fotografia czarno-biała, 70x74,6 cm, kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Bronisław Schlabs, Autoportret, 1956, fotografia czarno-biała, brom, papier, odbitka negatywowa, vintage print, 29,7 x 36,5 cm, kolekcja Muzeum w Gliwicach.

Czyta: Marta Witoń-Jankowska

Nagrania video z napisami dedykowane osobom z dysfunkcjami słuchu

"W stronę nowoczesności. II grupa krakowska. Z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie" - oprowadzanie kuratorskie Anny Budzałek po wystawie prezentowanej od 22 kwietnia - 24 września 2023 roku w Muzeum w Gliwicach.

Otwórz plik TUTAJ

„W stronę słońca. Gliwickie Towarzystwo Fotograficzne 1951-2000” – oprowadzanie kuratorskie dr Adama Soboty po wystawie  prezentowanej od 11 lutego do 13 maja 2023 roku w Czytelni Sztuki - Muzeum w Gliwicach.

Otwórz plik TUTAJ

„Kolor i forma. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie” – oprowadzanie kuratorskie Urszuli Kozakowskiej-Zauchy po wystawie prezentowanej od 22 października 2022 - 02 kwietnia 2023 roku w Muzeum w Gliwicach.

Otwórz plik TUTAJ

„Kolor i forma. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie” – oprowadzanie kuratorskie Światosława Lenartowicza po wystawie prezentowanej od 22 października 2022 - 02 kwietnia 2023 roku w Muzeum w Gliwicach.