STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /DOTACJA MINISTERIALNA DLA MUZEUM W GLIWICACH!
Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Dotacja ministerialna dla Muzeum w Gliwicach!

TERMIN czwartek, 10 marca 2022

Z przyjemnością informujemy, że nasze Muzeum otrzymało dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zarządzanego przez NIMOZ programu „Wspieranie działań muzealnych”! Kwota 35 100 zł zostanie przeznaczona na konserwację znajdujących się w Dziale Etnografii i Antropologii Miasta elementów stroju tradycyjnego, a konkretnie wybranych ozdobnych gorsetów - przykładów śląskiego stroju ludowego kobiet. Wartość całego projektu to 53 256,80 zł.

Wyniki naboru dostępne są w zakładce programu oraz na stronie MKiDN:

Serdecznie gratulujemy pozostałym laureatom!

Zadanie "Konserwacja obiektów zabytkowych - elementów stroju tradycyjnego" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.