STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: ŚLĄSKI KALENDARZ TRADYCJI - ŚLĄSKIE SMAKI
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 30 grudnia br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!

Wirtualna lekcja: Śląski kalendarz tradycji - Śląskie smaki

TERMIN czwartek, 14 maja 2020

Najmłodsi już po obiedzie? Otóż my narobimy Wam smaku:) Krupniok, rolady, kluski i modro kapusta – czy już jesteście głodni? Zapraszamy Was na ucztę po śląsku! W najnowszej wirtualnej lekcji z cyklu "Śląski kalendarz tradycji" opowiadamy o naszych regionalnych potrawach, które znacząco wzbogacają nasz folklor. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia lekcji, czeka też na Was kolejna karta śląskiego kalendarza i kolorowanka do pobrania.

Zobacz film TUTAJ

Pobierz rysunek śląskiej kuchni: TUTAJ