STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: MAŁY MUZEALNIK ODWIEDZA DZIAŁ SZTUKI I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO

Wirtualna lekcja: Mały muzealnik odwiedza Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego

TERMIN poniedziałek, 20 kwietnia 2020
Witajcie Mali Muzealnicy!

W ramach naszego cyklu edukacyjnego spotykaliśmy się co miesiąc w murach Willi Caro w Gliwicach, aby  poznawać pracę poszczególnych Działów naszego Muzeum. Na razie nie możemy zobaczyć się osobiście, ale nie szkodzi - nadrobimy to… wirtualnie! Ostatnio mówiliśmy o tajemnicach Działu Archeologii. Dzisiaj zajrzymy do Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego. Czy wiecie, że w jego zbiorach znajduje się ponad 16,5 tysiąca eksponatów? Zdecydowanie należy do najzasobniejszych w gliwickim muzeum!

Jakie eksponaty tego Działu warto zobaczyć na żywo? Jaka kryje się za nimi historia? Zobaczcie nasz film TUTAJ!