STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: MAŁY MUZEALNIK ODWIEDZA DZIAŁ SZTUKI I RZEMIOSŁA ARTYSTYCZNEGO
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 29 listopada br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w wirtualnych oprowadzaniach! Dla grup szkolnych i przedszkolnych również przygotowaliśmy zajęcia on-line!

Wirtualna lekcja: Mały muzealnik odwiedza Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego

TERMIN poniedziałek, 20 kwietnia 2020
Witajcie Mali Muzealnicy!

W ramach naszego cyklu edukacyjnego spotykaliśmy się co miesiąc w murach Willi Caro w Gliwicach, aby  poznawać pracę poszczególnych Działów naszego Muzeum. Na razie nie możemy zobaczyć się osobiście, ale nie szkodzi - nadrobimy to… wirtualnie! Ostatnio mówiliśmy o tajemnicach Działu Archeologii. Dzisiaj zajrzymy do Działu Sztuki i Rzemiosła Artystycznego. Czy wiecie, że w jego zbiorach znajduje się ponad 16,5 tysiąca eksponatów? Zdecydowanie należy do najzasobniejszych w gliwickim muzeum!

Jakie eksponaty tego Działu warto zobaczyć na żywo? Jaka kryje się za nimi historia? Zobaczcie nasz film TUTAJ!