STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: MAMUT I INNE ZWIERZĘTA EPOKI LODOWCOWEJ
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 29 listopada br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w wirtualnych oprowadzaniach! Dla grup szkolnych i przedszkolnych również przygotowaliśmy zajęcia on-line!

Wirtualna lekcja: Mamut i inne zwierzęta epoki lodowcowej

TERMIN środa, 22 kwietnia 2020
Wielkie ssaki, które żyły w epoce plejstoceńskiej funkcjonowały w bardzo trudnych warunkach klimatycznych, na terenie lodowej pustyni na tzw. przedpolu lodowca. Zimą ziemię przykrywała gruba warstwa śniegu utrudniając dostęp do pożywienia, wiały silne wiatry, a temperatury mogły dochodzić do -40 stopni C. Z krótkotrwałą wiosną i latem odsłaniał się krajobraz pełen traw, mchów i porostów gdzieniegdzie porośniętych karłowatymi brzozami wierzbami i iglakami zwany współcześnie „mamucim stepem”. Czy wiecie, że jeden mamut zjadał dziennie ok. 180 kg pożywienia i popijał je 150 (stu pięćdziesięcioma) litrami wody? Zajmowało mu to ok. 18 godzin! #zostańciewdomach i obejrzyjcie naszą kolejną wirtualną lekcję, w której opowiemy o zwierzętach epoki lodowcowej :)

Zobaczcie lekcję: TUTAJ