STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: Z WIZYTĄ W SZTETLU
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 30 grudnia br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!

Wirtualna lekcja: Z wizytą w sztetlu

TERMIN 07-30 maja 2020
„Już nie ma tych miasteczek, gdzie szewc poetą, zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem” pisał Antonii Słonimski w „Elegii miasteczek żydowskich”. Dlatego dzisiaj w podróż po nieistniejącym już świecie sztetli – pogrążonych w letargu, ale bogatych duchem małych miasteczek rozsianych po polach Europy Wschodniej, zabierzemy Państwa wraz z Domem Pamięci Żydów Górnośląskich. Zapraszamy młodzież oraz dorosłych na kolejną wirtualną lekcję, w której zajrzymy w głąb sztetlu!

Obejrzyj film TUTAJ

Wszystkie nasze wirtualne lekcje na EDUKACJA NA CZAS KWARANTANNY