STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WIRTUALNA LEKCJA: RZECZ O LWACH GLIWICKICH
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 30 grudnia br. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!

Wirtualna lekcja: Rzecz o lwach gliwickich

TERMIN 05-30 maja 2020
Lew kojarzony jest z odwagą i siłą, nic więc dziwnego, że te majestatyczne zwierzęta już dawno zagościły w nazwach miejscowości, herbach, a ich wizerunkom długo przypisywano magiczne właściwości. Dzisiaj ryczący „król zwierząt” otoczony taśmą filmową (i mały Simba!) reprezentuje branżę filmową, ale jednocześnie stał się symbolem koncernu samochodowego, banku, kilku piłkarskich drużyn… Gliwice swoje lwy mają! Chociażby tego, który czuwa pod Willą Caro, jednym z oddziałów Muzeum w Gliwicach. Czy to jednak jedyny gliwicki lew, którego wizerunek możemy zobaczyć, udając się na popołudniowy spacer po mieście? Posłuchajcie naszej kolejnej lekcji! Zapraszamy również do wykonania interesującego warsztatu!

Obejrzyj film TUTAJ

Lew do pobrania TUTAJ