STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„RUCHOME ZWIERZĄTKA Z KARTONU”. WARSZTATY ZABAWKARSKIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

„Ruchome zwierzątka z kartonu”. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 15 czerwca 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na kolejne spotkanie zapraszamy już 15 czerwca 2024 (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 do Willi Caro. Będziemy wykonywać tradycyjne zabawki – ruchome zwierzątka z kartonu. Zajęcia poprowadzi Anna Koblak, twórczyni ludowa, na co dzień związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
 
Zofia Stryjeńska w swoich projektach zabawek chętnie nawiązywała do tradycji i ludowości. Podczas spotkania wrócimy na chwilę do czasu beztroskich dziecięcych aktywności, podczas których nawet… patyk, sznurek i stary guzik zachęcały do beztroskiej zabawy! Czyż nie było kiedyś tak, że każdy z nas marzył w dzieciństwie o małym czworonożnym kudłatym przyjacielu? Miał być tylko nasz i miał towarzyszyć nam we wszystkich fantastycznych przygodach. Z papieru, guzików, kleju stworzymy na zajęciach… małe zwierzątka! Dzięki ruchomym połączeniom będą mogły biegać, skakać i przeniosą nas w krainę dzieciństwa.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 11 czerwca 2024 (wtorek).
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej