STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /DZIEŃ DZIECKA Z ZOCHĄ – SZYJEMY SMOKA WAWELSKIEGO. WARSZTATY ZABAWKARSKIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

Dzień Dziecka z Zochą – szyjemy smoka wawelskiego. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 1 czerwca 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych (ale nie tylko!) na warsztaty, podczas których oswoimy swoje smoki, ale najpierw je… uszyjemy. :) Zajęcia odbędą się 1 czerwca 2024 (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 w Willi Caro. Poprowadzi je Magda Schuster, artystka-plastyczka z No to pięknie.
 
Zocha już jako mała dziewczynka chętnie wsłuchiwała się w legendy i ludowe opowieści. Z pewnością na pamięć znała zwłaszcza jedną z nich, tę szczególnie kojarzoną z jej rodzinnym Krakowem – historię smoka wawelskiego. Podczas tych warsztatów nawiążemy do uproszczonych brył artystki i uszyjemy miękkie smocze maskotki, korzystając z zupełnie współczesnego materiału: polaru.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby. 
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 28 maja 2024 (wtorek). Ponieważ są to warsztaty szycia, mile widziane są podstawowe umiejętności z tej dziedziny – najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami, którzy zaangażują się w aktywną pomoc. :)
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej