STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„BĄCZKI I WIRKI”. WARSZTATY ZABAWKARSKIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

„Bączki i wirki”. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 11 maja 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na trzecie spotkanie zapraszamy już 11 maja 2024 (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 do Willi Caro. Będziemy wykonywać tradycyjne zabawki – bączki i wirki. Zajęcia poprowadzi Anna Koblak, twórczyni ludowa, na co dzień związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
 
Zofia Stryjeńska w swoich projektach zabawek chętnie nawiązywała do tradycji i ludowości. Podczas spotkania wrócimy na chwilę do czasu beztroskich dziecięcych aktywności, podczas których nawet… patyk, sznurek i stary guzik zachęcały do beztroskiej zabawy! Wirujące bączki, oraz furkoczące, zmieniające kolory kręciołki od zawsze pobudzały wyobraźnię, cieszyły oczy. Na warsztatach wykonamy samodzielnie takie tradycyjne zabawki! Pomalujemy farbami drewniane kółeczka i nauczymy się jak wprawiać je w ruch wirowy.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 7 maja 2024 (wtorek).
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej