STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„LALKI SZMACIANKI I PIŁKI SZMACIANKI”. WARSZTATY ZABAWKARSKIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

„Lalki szmacianki i piłki szmacianki”. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 29 czerwca 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na kolejne spotkanie zapraszamy 29 czerwca 2024 (sobota) o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 do Willi Caro. Będziemy szyć szmaciane laleczki i piłki. Zajęcia poprowadzi Anna Koblak, twórczyni ludowa, na co dzień związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
 
Zofia Stryjeńska w swoich projektach zabawek chętnie nawiązywała do tradycji i ludowości. Domek dla lalek, ubranka, szmaciana laleczka i zabawki ze skrawków tkanin, to wspomnienia naszych babć, a może i nie jednego z nas. Na zajęciach wykonamy własnoręcznie szmaciane zabawki – laleczki i piłki. Przypomnimy sobie jak z prostych rzeczy, można zrobić coś, co sprawi nam i bliskim wielką radość.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 25 czerwca 2024 (wtorek). Ponieważ są to warsztaty szycia, mile widziane są podstawowe umiejętności z tej dziedziny – najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami, którzy zaangażują się w aktywną pomoc. :)
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej