STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„ILUSTRACJA TEMPERĄ”. WARSZTATY TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

„Ilustracja temperą”. Warsztaty towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 6 kwietnia 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 6 kwietnia 2024 (sobota) o godz. 11.00 i 13.00 do Willi Caro. Zgłębimy techniki… ilustracji! Zajęcia poprowadzi Magda Schuster, artystka-plastyczka z No to pięknie.
 
Malowanie/ilustracja temperą, to technika traktowana nawet do dzisiaj trochę jako dziecięca, niepoważna, tymczasem Stryjeńska bardzo chętnie po nią sięgała i była za nią doceniona. Podczas warsztatów przyjrzymy się ilustracjom oraz obrazom artystki, a także sami spróbujemy swoich sił w tej technice.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 2 kwietnia 2024 (wtorek).
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej