STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„MALOWANIE NA TKANINIE”. WARSZTATY TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”
/

„Malowanie na tkaninie”. Warsztaty towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 20 kwietnia 2024
MIEJSCE Willa Caro
Zofia Stryjeńska to zdecydowanie najwszechstronniejsza artystka polskiego dwudziestolecia międzywojennego – malarka, rysowniczka, graficzka, ale też projektantka – tkanin, zabawek, kostiumów, mebli… Podczas naszego cyklu warsztatów towarzyszących wystawie sami spróbujemy dziedzin, w których swego czasu królowała Zocha! Na drugie spotkanie zapraszamy już 20 kwietnia 2024 (sobota) o godz. 11.00 i 13.00 do Willi Caro. Będziemy… malować na tkaninie. Zajęcia poprowadzi Magda Schuster, artystka-plastyk z No to pięknie.
 
Malarstwo na tkaninach - te warsztaty to ukłon w stronę mody i architektury wnętrz dwudziestolecia międzywojennego, kiedy ważnym elementem wystroju staje się tkanina artystyczna. Będziemy nawiązywać do stylu Stryjeńskiej, wykorzystując również ludowe inspiracje.
 
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od lat 5) z opiekunami, młodzieży i dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia prowadzimy pod numerem telefonu: 783 560 006. Koszt – 1 zł od osoby.
 
Uwaga: zapisy na te zajęcia prowadzimy od 16 kwietnia 2024 (wtorek).
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej