STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM DO CZYTANIA! „ROCZNIK MUZEUM W GLIWICACH” TOM XXII I „POCZĄTKI POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ” TOM 1 I 2

Muzeum do czytania! „Rocznik Muzeum w Gliwicach” tom XXII i „Początki Politechniki Śląskiej” tom 1 i 2

TERMIN 08-14 czerwca 2020

Zapraszamy do lektury kolejnych publikacji, które Muzeum w Gliwicach udostępnia w postaci e-booków. Tym razem w roku obchodów 75-lecia Politechniki Śląskiej przypominamy od dawna niedostępną publikację Wiesława Bąby „Początki Politechniki Śląskiej”. Przybliża ona wiele faktów i źródeł związanych z okolicznościami założenia wyższej uczelni technicznej w Gliwicach. Tradycyjnie już zapraszamy również do bezpłatnej lektury kolejnego tomu „Rocznika Muzeum w Gliwicach” – mówi dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk.

Zakupu e-booków można dokonać przez stronę internetową Muzeum w Gliwicach – w „Naszej księgarni” – bądź kontaktując się mailowo (redakcja@muzeum.gliwice.pl). Czekają na Was:

Wiesław Jan Bąba, „Początki Politechniki Śląskiej”, t. 1 i 2 (epub i mobi)

Wydana przez Muzeum w Gliwicach, obszerna dwutomowa publikacja była pierwszym tak pełnym i szczegółowym opracowaniem początkowych dziejów Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Politechnika Śląska w Gliwicach odegrała ważną rolę w historii powojennych Gliwic jak i całego Górnego Śląska. Na jej temat powstało wiele interesujących monografii odtwarzających w różny sposób jej dzieje. Monografie te traktują zarówno o dziejach uczelni jako całości lub tylko są historią poszczególnych wydziałów. Natomiast temat początków uczelni nie był jednak do tej pory dokładnie opracowany. (…) praca Wiesława Jana Bąby: „Początki Politechniki Śląskiej” zapełnia tę lukę i jest pod tym względem pionierska. Jest (…) interesująca i bardzo dobrze udokumentowana, co pozwala dokładnie prześledzić starania o wyższą uczelnię techniczną w województwie śląskim w latach 1922-1939 (…) – z recenzji prof. UŚ. dr. hab. Zygmunta Woźniczki.

Koszt zakupu: 35 zł - przejdź do Naszej Księgarni

Osobom, które nie posiadają czytników, proponujemy zainstalowanie bezpłatnego oprogramowania np. Calibre: https://calibre-ebook.com/download

BEZPŁATNY DOSTĘP: „Rocznik Muzeum w Gliwicach” tom XXII (epub i mobi)

Pobierz z Naszej Księgarni - TUTAJ