STRONA GŁÓWNA / EDUKACJA /FINISAŻ WYSTAWY „KOLOR I FORMA. SZTUKA DWUDZIESTOLECIA MIĘDZYWOJENNEGO” – WYKŁAD KURATORSKI
Jan Hrynkowski, Pejzaż z drzewami, 1912, zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

Finisaż wystawy „Kolor i forma. Sztuka dwudziestolecia międzywojennego” – wykład kuratorski

TERMIN sobota, 25 marca 2023 godz. 15:00
Wystawę „Kolor i forma...”, przygotowaną wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie, w Willi Caro oglądać można do 31 marca 2023. Na ostatnie spotkanie z jej kuratorami - Urszulą Kozakowską-Zauchą i Światosławem Lenartowiczem, w ramach finisażu, zapraszamy do Willi Caro w sobotę, 25 marca, o godz. 15.00.

Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócimy na obrazy Zbigniewa Pronaszki, Jana Cybisa, Jana Hrynkowskiego, Tadeusza Makowskiego, Józefa Czapskiego i Leona Kowalskiego. Przyglądając się ich twórczości, wybiegniemy poza oszałamiające lata dwudzieste i trzydzieste XX stulecia. Kuratorzy wystawy opowiedzą o dalszych losach i inspiracjach artystycznych przywołanych twórców, o tym, jaki wpływ wywarli na polską sztukę współczesną oraz o pozostawionej przez nich spuściźnie – opartej na docenieniu koloru i uznaniu dla eksperymentów formalnych.