STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ZOSTAŃ W DOMU I WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH ON-LINE!

Zostań w domu i weź udział w warsztatach on-line!

TERMIN sobota, 24 października 2020
godz. 11.00 i 13.00 - platforma ZOOM
Rodzice i dzieci, seniorzy, młodzieży! Zostańcie w domu i weźcie udział warsztatach on-line w wirtualnym Muzeum w Gliwicach! Stwórzcie Waszą własną ekspozycję i zaproście znajomych do jej zwiedzania! Poznajcie możliwości, jakie daje program "Twoja wirtualna wystawa"! Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez muzealnych edukatorów na platformie ZOOM już w sobotę, 24 października o godz. 11.00 i 13.00.

ZOBACZ - krótki film przybliżający cele projektu „Wirtualnych wystaw wiele…” i funkcjonowanie podstrony "Twoja wirtualna wystawa".

Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy pod numerem telefonu 783 560 006 – aby wziąć w nich udział konieczne jest posiadanie dostępu do Internetu oraz komputera stacjonarnego, bądź laptopa, bądź tabletu bądź telefonu. Konieczne będzie podanie adresu email.

Pod linkiem TUTAJ udostępnimy krótki film instruktażowy jak – bardzo prosto – zainstalować na komputerze aplikację ZOOM.

Uwaga! By uczestniczyć w muzealnych warsztatach na platformie ZOOM nie trzeba zakładać konta – wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się na warsztaty. Uczestnictwo w warsztatach muzealnych na platformie ZOOM jest BEZPŁATNE.

23 października na stronie WWW Muzeum w Gliwicach rozpocznie funkcjonowanie podstrona „Twoja wirtualna wystawa” umożliwiająca aranżowanie wirtualnych wystaw z wykorzystaniem zdigitalizowanych zbiorów Muzeum w Gliwicach - wysokiej jakości fotografii bądź trójwymiarowych skanów obiektów (3D), obudowanych szeregiem materiałów edukacyjnych. Dodatkowo program pozwala się twórczo realizować jego użytkownikom realizować, ponieważ daje możliwość dodawania do ekspozycji własnych materiałów, takich jak zdjęcia, rysunki czy teksty.

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…”, w ramach którego powstała podstrona "Twoja wirtualna wystawa" , to unikalna w skali kraju propozycja. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstało atrakcyjne narzędzie służące edukacji, jak również upowszechnianiu historii i dziedzictwa kulturowego Gliwic, Górnego Śląska i Polski oraz zbiorów zgromadzonych w Muzeum w Gliwicach. Autorką projektu jest Ewa Chudyba, przez lata tworząca Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski.

Harmonogram wydarzeń związanych z inauguracją projektu "Wirtualnych wystaw wiele..."

Piątek, 23 października 2020, Muzeum on-line, godz. 17.00
Twoja wirtualna wystawa w Muzeum w Gliwicach
Wykład on-line przybliżający idee i funkcjonowanie projektu „Wirtualnych wystaw wiele…”
Wykład dostępny będzie na muzealnym kanale You Tube

Sobota, 24 października 2020, Muzeum on-line, godz. 11.00 i 13.00
Warsztaty on-line: „Twoja wirtualna wystawa - wprowadzenie” dla rodziców z dziećmi
Warsztaty realizowane będą w ramach platformy ZOOM
Prowadzenie: Rita Śliwa

Sobota, 24 października 2020, Muzeum on-line, godz. 11.00 i 13.00
Warsztaty on-line: „Twoja wirtualna wystawa - wprowadzenie” dla dorosłych i młodzieży
Warsztaty realizowane będą w ramach platformy ZOOM
Prowadzenie: Marta Witoń

26 października 2020, Muzeum on-line, godz. 15.30 i 17.00
Webinarium dla nauczycieli: „Wirtualnych wystaw wiele… jako przydatne narzędzie w pracy nauczyciela”

27 października 2020,  Muzeum on-line, godz. 11.00 i 14.00
Webinarium dla seniorów: „Twoja wirtualna wystawa - wprowadzenie”
Zapisy: tel. 783 560 006

28 do 30 października 2020, Muzeum on-line dla szkoły, godz. 09.00, 10.30 i 12.00
Warsztaty on-line „Twoja wirtualna wystawa - wprowadzenie” dla grup szkolnych
Prowadzenie: Rita Śliwa, Marta Witoń, edukatorki muzealne
Zapisy: tel. 783 560 006
Przy zapisie konieczne jest podanie adresu e-mail, na który wyślemy link do platformy ZOOM, gdzie odbędą się warsztaty.