STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /WEBINARIUM DLA NAUCZYCIELI NA PLATFORMIE ZOOM: „WIRTUALNYCH WYSTAW WIELE… JAKO PRZYDATNE NARZĘDZIE W PRACY NAUCZYCIELA”

Webinarium dla nauczycieli na platformie ZOOM: „Wirtualnych wystaw wiele… jako przydatne narzędzie w pracy nauczyciela”

TERMIN poniedziałek, 26 października 2020
godz. 15.30 i 17.00
Nauczycielu! Zabierz uczniów na wizytę w wirtualnym Muzeum i zwiedzaj z nimi wystawę,
na której sam dobierzesz eksponaty tak, aby dopełniały omawiany przez Ciebie temat lekcji!

Aranżuj wystawy wspólnie z uczniami,
poznawaj historię Gliwic, Górnego Śląska i Polski
oraz zbiory zgromadzone w Muzeum w Gliwicach!

Upowszechniaj dziedzictwo kulturowe i wzbogacaj je o własne materiały!

Od 23 października na stronie WWW Muzeum w Gliwicach rozpocznie funkcjonowanie podstrona „Twoja wirtualna wystawa” umożliwiająca aranżowanie wirtualnych wystaw z wykorzystaniem  zdigitalizowanych zbiorów Muzeum w Gliwicach - wysokiej jakości fotografii bądź trójwymiarowych skanów obiektów (3D), obudowanych szeregiem materiałów edukacyjnych.

ZOBACZ - krótki film przybliżający cele projektu „Wirtualnych wystaw wiele…” i funkcjonowanie podstrony "Twoja wirtualna wystawa".

Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…”, w ramach którego powstała podstrona "Twoja wirtualna wystawa", to unikalna w skali kraju propozycja. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego powstało atrakcyjne narzędzie służące edukacji, jak również upowszechnianiu historii i dziedzictwa kulturowego Gliwic,  Górnego Śląska i Polski oraz zbiorów zgromadzonych w Muzeum w Gliwicach.

Już w poniedziałek, 26 października po południu odbędą się  na platformie ZOOM webinaria dla nauczycieli, by mogli oni zapoznać się z możliwościami edukacyjnymi, jakie daje muzealna podstrona. Zajęcia on-line dla szkół rozpoczynamy od środy, 28 października. Nabór trwa.

By wziąć udział w  webinarium, wystarczy posiadać komputer stacjonarny, laptop, tablet, a nawet telefon z podłączeniem do Internetu oraz głośnikiem. Udział zarówno w webinariach, jak i zajęciach dla grup szkolnych on-line, prowadzonych przez Muzeum w Gliwicach, jest bezpłatny.

Projekt został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego.

Projekt "Wirtualnych wystaw wiele..." miał na celu rozbudowanie strony WWW Muzeum i przekształcenie jej w interaktywną platformę umożliwiającą twórcze korzystanie z zasobów cyfrowych naszej instytucji. W ramach projektu powstała nowa podstrona: „Twoja wirtualna wystawa”, w oparciu o którą tworzyć można własne ekspozycje, aranżując trójwymiarowe, wirtualne sale wystawiennicze, gdzie rolę eksponatów pełnią wizerunki zabytków ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Wystawy tworzyć można w obrębie 6 modułów tematycznych: (a) „Archeologia powiatu gliwickiego”, (b) „Najcenniejsze i najciekawsze zabytki Muzeum w Gliwicach”, (c) „Królewska Odlewnia Żelaza”, (d) „Zabytki Działu Etnografii. Zwyczaje, obrzędy i tradycje ziemi gliwickiej”, (e) „Gliwicka fotografia”, (f) „Wirtualny portret Gliwic. Twoja historia miasta”.

Webinarium dla nauczycieli prowadzić będzie autorka projektu „Wirtualnych wystaw wiele… w Muzeum w Gliwicach” – Ewa Chudyba, przez lata tworząca Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach.

O zajęciach on-line dla szkół w ramach projektu "Wirtalnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach" - TUTAJ

Więcej o projekcie "Wirtualnych wystaw wiele... w Muzeum w Gliwicach" TUTAJ