Rozsiani. Lwów

1.04.2023, sobota, godz. 15.00

Rozsiani. Lwów

Cykl spotkań z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi

Zabytkowy Lwów zawsze budzi sentyment i przyciąga fascynującymi zabytkami kilku religii. Zobaczymy katedrę łacińską, prawosławny sobór, katedrę ormiańską, kościoły, wspaniałe kamienice, miejskie pałace czy okazałe gmachy użyteczności publicznej. Wielokulturowy obraz Lwowa tworzyli też Żydzi, którzy stanowili ważny element społecznej, gospodarczej i kulturalnej tkanki miasta. Pamiątką po nich są pozostałości synagogi, szpital żydowski, teatr oraz wiele modernistycznych kamienic i willi.

Beata i Paweł Pomykalscy mieszkają w Gliwicach. Są parą w życiu i w pracy – zawodowo podróżują, fotografują, piszą i publikują. Współpracują z różnymi wydawnictwami i instytucjami. Angażują się także w rozmaite przedsięwzięcia polegające na promowaniu dziedzictwa kulturowego. Są autorami wielu przewodników w tym bestsellerowego wydawnictwa Muzeum w Gliwicach "Śladami Żydów z Górnego Śląska". Prowadzą podróżniczego bloga "Adventum - konkretnie o podróżach". W 2017 roku w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich prowadzili cykl „Rozsiani po Europie”.

Na wszystkie spotkania wstęp jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.