STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM ZNÓW CZYNNE, A DO 21 LUTEGO - BEZPŁATNE ZWIEDZANIE!
Szanowni Państwo - Muzeum w Gliwicach jest już dostępne dla zwiedzających! Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zwiedzania obowiązującym ze względu na sytuację epidemiczną.
/

Muzeum znów czynne, a do 21 lutego - bezpłatne zwiedzanie!

TERMIN 01-28 lutego 2021

Po długich miesiącach pandemicznego reżymu Muzeum w Gliwicach znów otwiera drzwi dla zwiedzających! Nawet najlepsza wirtualna platforma nie zastąpi kontaktu z prawdziwymi, rzeczywistymi zabytkami i dziełami sztuki. A jednych i drugich w naszym Muzeum nie brakuje. Brakowało tylko publiczności, bez której zbytki, dzieła sztuki i muzealnicy tracą sens. Otwieramy nasze podwoje możliwie szeroko tym bardziej, że na   zwiedzających czekają dwie wyjątkowe wystawy czasowe -  w Willi Caro: „Fedruję śląski krajobraz... Rafał Malczewski – Antoni Wieczorek”, w Czytelni Sztuki: „Śląsk w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka". Do ich zwiedzania zapraszamy już od wtorku, 2 lutego. A czasu na ich obejrzenie nie zostało już wiele – bo czynne są do tylko 21 lutego! Jednak okazji, by zajrzeć do Muzeum i zwiedzić ekspozycje będzie całkiem sporo, ponieważ z  radości związanej ze znoszeniem pandemicznych obostrzeń – do 21 lutego wszystkie wystawy i wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach – zwiedzać można bezpłatnie!


„Bardzo się cieszymy, że w progach Muzeum znów pojawią się zwiedzający. Z naszą publicznością w ostatnich miesiącach pozostawaliśmy w stałym kontakcie on-line, organizując wykłady, zajęcia edukacyjne czy wernisaże, jednak Muzeum nie da się sprowadzić tylko do przekazywanej treści, bez względu na to, w jak atrakcyjną formę jest opakowana. Muzeum to także miejsce. Miejsce, z którym zarówno nasza publiczność, jak i my  jesteśmy związani. Nasze dwie najnowsze wystawy, przygotowane z ogromną pieczołowitością, poprzez obrazy Rafała Malczewskiego oraz fotografie Antoniego Wieczorka i Jana Bułhaka opowiadają o kolejnym niezwykle dla nas ważnym miejscu, jakim jest Śląsk. W pracach wybitnych, międzywojennych polskich twórców zawarty jest archetypowy wizerunek Śląska. Prezentowane na wystawach: <Fedruję śląski krajobraz... Rafał Malczewski – Antoni Wieczorek> oraz <Śląsk w obrazach fotograficznych Jana Bułhaka> prace stanowią nieodłączny element tożsamości naszego regionu i kulturowego dziedzictwa II Rzeczypospolitej” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem zwiedzania poniżej.

Regulamin Zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii

Szanowni Państwo,

informujemy o zasadach zwiedzania Muzeum w Gliwicach w czasie obowiązywania stanu epidemii w Polsce.


1. Do odwołania nie będą organizowane w siedzibie Muzeum, ani w jego oddziałach zajęcia edukacyjne, koncerty, wykłady i inne formy upowszechniania. Gorąco zachęcamy Wszystkich do korzystania z naszej oferty programowej prowadzonej online za pośrednictwem strony www.muzeum.gliwce.pl.; muzealnego profilu na Facebook oraz kanału YouTube.

2. Do 21 lutego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach: Willę Caro, Zamek Piastowski, Radiostację, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich i Oddział Odlewnictwa Artystycznego zwiedzać można bezpłatnie.   

3. Do odwołania nie przyjmujemy grup zorganizowanych, czyli Muzeum można zwiedzać wyłącznie indywidualnie.

4. Rekomendujemy płatności bezgotówkowe oraz nabywanie wydawnictw muzealnych za pośrednictwem naszej strony www.muzeum.gliwice.pl. Zamówienia książek prosimy przesyłać mailem na adres: redakcja@muzem.gliwice.pl

 5. Przed wejściem do Muzeum prosimy o założenie środków ochrony ust i nosa (np. maseczka). Po wejściu do Muzeum prosimy o przemycie rąk płynem dezynfekcyjnym znajdującym się przy drzwiach wejściowych. Zalecamy również założenie rękawiczek jednorazowych. Środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki) są dostępne w kasie Muzeum w cenie 5 zł. za komplet.

6. Podczas przebywania w obiektach muzealnych prosimy utrzymywać półtorametrowy dystans od innych osób czy to w kolejce do kasy, czy w czasie zwiedzania

7. W Willi Caro może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających, w tym: Czytelna Sztuki – 7 osób; Wystawa Stała na parterze – 8 osób; Wystawy Czasowe na I piętrze – 10 osób.

a. W Zamku Piastowskim może przebywać jednocześnie 15 zwiedzających.

b. W Radiostacji Gliwice może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających.

c. Oddział Odlewnictwa Artystycznego  może przebywać jednocześnie 10 zwiedzających

d. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich może przebywać jednocześnie 25 zwiedzających.

e. Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej może przebywać 1 osoba. Obsługa zdalna: centrum@muzeum.gliwice.pl i

8. Zwiedzający są zobowiązani do podporządkowania się instrukcjom opiekunów ekspozycji.

9. Pod 21 lutego ceny biletów pozostają bez zmian.

10. Dni i godziny otwarcia Muzeum w Gliwicach pozostają bez zmian.

11. Na naszej stronie www oraz profilu Facebook podawane są aktualne informacje związane z działalnością Muzeum w Gliwicach. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery telefonów i adresy mailowe znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej