STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM (SIĘ) KRĘCI! ODCINEK PIĄTY: STATUETKA NAPOLEONA Z KRÓLEWSKIEJ ODLEWNI ŻELAZA W GLIWICACH
Napoleon na koniu, odlew żeliwny, Królewska Odlewnia Żelaza, ok. 1830 r., zbiory Muzeum w Gliwicach.

Muzeum (się) kręci! Odcinek piąty: Statuetka Napoleona z Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach

TERMIN 07-14 lipca 2020

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Muzeum (się) kręci". O żeliwnej statuetce przedstawiającej Napoleona, odlanej w Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach około roku 1830, autorstwa Theodora Kalide opowiada Anna Graicke z Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

Zobacz film TUTAJ