STRONA GŁÓWNA / KALENDARZ WYDARZEŃ /MUZEUM (SIĘ) KRĘCI! ODCINEK PIĄTY: STATUETKA NAPOLEONA Z KRÓLEWSKIEJ ODLEWNI ŻELAZA W GLIWICACH
Szanowni Państwo, informujemy, że od 6 do 8 sierpnia Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne - w tych dniach zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice.*** 9 sierpnia wstęp do Radiostacji Gliwice będzie bezpłatny. W tym dniu z przyczyn technicznych w Radiostacji nie będzie można dokonać zakupu wydawnictw i pamiątek - zapraszamy w tym celu do innych oddziałów Muzeum w Gliwicach.*** 12 sierpnia wystawa "Oazy wolności" w Ruinach Teatru Victoria będzie dostępna dla zwiedzających do godz. 16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30). Za utrudnienia przepraszamy. *** Uwaga! W sobotę, 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będące również Świętem Wojska Polskiego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach będą nieczynne. 15 sierpnia również Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz Centrum Informacji Turystycznej będą nieczynne. *** Dodatkowo, w niedzielę, 16 sierpnia niedostępny dla zwiedzających będzie Oddział Odlewnictwa Artystycznego. *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!
Napoleon na koniu, odlew żeliwny, Królewska Odlewnia Żelaza, ok. 1830 r., zbiory Muzeum w Gliwicach.

Muzeum (się) kręci! Odcinek piąty: Statuetka Napoleona z Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach

TERMIN 07-14 lipca 2020

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Muzeum (się) kręci". O żeliwnej statuetce przedstawiającej Napoleona, odlanej w Królewskiej Odlewni Żelaza w Gliwicach około roku 1830, autorstwa Theodora Kalide opowiada Anna Graicke z Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.

Zobacz film TUTAJ