STRONA GŁÓWNA / KALENDARZ WYDARZEŃ /MUZEUM (SIĘ) KRĘCI! ODCINEK CZWARTY: O POCZĄTKACH MIASTA GLIWICE
Szanowni Państwo, informujemy, że od 6 do 8 sierpnia Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej będzie nieczynne - w tych dniach zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej w Radiostacji Gliwice.*** 9 sierpnia wstęp do Radiostacji Gliwice będzie bezpłatny. W tym dniu z przyczyn technicznych w Radiostacji nie będzie można dokonać zakupu wydawnictw i pamiątek - zapraszamy w tym celu do innych oddziałów Muzeum w Gliwicach.*** 12 sierpnia wystawa "Oazy wolności" w Ruinach Teatru Victoria będzie dostępna dla zwiedzających do godz. 16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30). Za utrudnienia przepraszamy. *** Uwaga! W sobotę, 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będące również Świętem Wojska Polskiego wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach będą nieczynne. 15 sierpnia również Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz Centrum Informacji Turystycznej będą nieczynne. *** Dodatkowo, w niedzielę, 16 sierpnia niedostępny dla zwiedzających będzie Oddział Odlewnictwa Artystycznego. *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!
Damian Recław, kierownik Działu Historii opowiada o średniowiecznych Gliwicach podczas nagrania odcinka "Muzeum (się) kręci"

Makieta średniowiecznych Gliwic w Zamku Piastowskim

Muzeum (się) kręci! Odcinek czwarty: O początkach miasta Gliwice

TERMIN 01-08 lipca 2020

Gliwice są miastem o średniowiecznym rodowodzie – zostały założone w drugiej połowie XIII w. przez Władysława, księcia opolsko-raciborskiego.  O początkach istnienia miasta – jego lokacji, powstaniu w wokół niego imponujących umocnień, życiu gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym jego mieszkańców w kolejnym odcinku cyklu "Muzeum (się) kręci!" opowiada Damian Recław - kierownik Działu Historii . Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zobacz film TUTAJ