STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /MUZEUM (SIĘ) KRĘCI! ODCINEK CZWARTY: O POCZĄTKACH MIASTA GLIWICE
Szanowni Państwo ze względu na sytuację epidemiczną wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach są niedostępne do 31 stycznia 2021. Ale jesteśmy z Wami ON-LINE! Zapraszamy do zwiedzania i aranżowania ekspozycji z pomocą nowej podstrony - "Twoja wirtualna wystawa", a także do uczestniczenia w spotkaniach przedświątecznych on-line!
Damian Recław, kierownik Działu Historii opowiada o średniowiecznych Gliwicach podczas nagrania odcinka "Muzeum (się) kręci"

Makieta średniowiecznych Gliwic w Zamku Piastowskim

Muzeum (się) kręci! Odcinek czwarty: O początkach miasta Gliwice

TERMIN 01-08 lipca 2020

Gliwice są miastem o średniowiecznym rodowodzie – zostały założone w drugiej połowie XIII w. przez Władysława, księcia opolsko-raciborskiego.  O początkach istnienia miasta – jego lokacji, powstaniu w wokół niego imponujących umocnień, życiu gospodarczym, społecznym, politycznym i kulturalnym jego mieszkańców w kolejnym odcinku cyklu "Muzeum (się) kręci!" opowiada Damian Recław - kierownik Działu Historii . Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Zobacz film TUTAJ