STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ZAJĘCIA ODWOŁANE! MISTERNIE ZDOBIONE – BATIKOWE PISANKI
Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
Batikowe pisanki. Wykonanie: Joachim Orłowski

Zajęcia odwołane! Misternie zdobione – batikowe pisanki

TERMIN sobota, 27 marca 2021

Szanowni Państwo, z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni odwołać jutrzejsze warsztaty on-line "Misternie zdobione - batikowe pisanki". Przepraszamy za niedogodności. Jeżeli tylko będzie taka możliwość spotkanie z panem Joachimem Orłowskim zorganizujemy w innym terminie. Zostańcie Państwo w zdrowiu!

***

Batik jest znaną od wieków techniką malarską, w której przy pomocy wosku i barwników, uzyskujemy oszałamiające efekty kolorystyczne, na przykład na tkaninie. Nie każdy jednak wie, że technikę tę można również zastosować przy… ozdabianiu jajek wielkanocnych! Podczas naszych warsztatów batikowe pisanki wykonamy pod okiem mistrza – Joachima Orłowskiego, wielokrotnie nagradzanego twórcy ludowego związanego ze Śląskiem.

Zajęcia dla dzieci od lat 6 wraz z rodzicami lub opiekunami, młodzieży oraz osób dorosłych. Czas trwania – ok. 90 minut. Warsztaty realizowane są za pomocą platformy ZOOM, udział w nich jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 783 560 006.

Uwaga! Zapisani uczestnicy pakiety z materiałami mogą odbierać w Willi Caro od wtorku, 23 marca br. (kistka – pisak do wosku, podgrzewacz do wosku, wosk pszczeli).

W zakresie własnym prosimy o zaopatrzenie się w:

- jajko (ugotowane na twardo, najlepiej na kilka dni przed zajęciami!) lub wydmuszkę (musi być czysta i wysuszona, najlepiej umyta dzień wcześniej), może być ich kilka;

- kartkę papieru (do prób pisania woskiem);

- ołówek do szkicowania.