STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /HASIOR DLA DZIECI: ZWIEDZANIE WARSZTATOWE
Szanowni Państwo - Oddziały Muzeum w Gliwicach są dostępne dla zwiedzających - prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
/

Hasior dla dzieci: zwiedzanie warsztatowe

TERMIN niedziela, 1 września 2019
MIEJSCE Willa Caro
1 września to zazwyczaj początek roku szkolnego, ale… w tym roku przypada on w niedzielę, dlatego zamiast do szkoły zapraszamy dzieci do naszego Muzeum! W Willi Caro o godz. 12.00 czeka na Was zwiedzanie z przewodnikiem wystawy prac Władysława Hasiora – szlakiem specjalnej ścieżki edukacyjnej, dedykowane dzieciom i ich opiekunom.

Wspólnie podejmiemy wyzwanie wyobraźni, jakie stawia przed nami polski mistrz asamblażu – Władysław Hasior. Kim był artysta? Na czym polega wyjątkowość jego prac? W jaki sposób dzieci i dorośli mogą odczytywać dzieła Hasiora? Jak stworzyć własny asamblaż? Na te pytania spróbujemy odnaleźć odpowiedzi wraz z… Hasiorkiem, który czeka na nas w specjalnie przygotowanym folderze. Pytania, zagadki i zadania pomogą nam również ułożyć hasło naszej ścieżki. Na najmłodszych zwiedzających czekają nagrody!

Zwiedzanie warsztatowe „Hasior dla dzieci” dzięki swojej formule zachęca najmłodszych do aktywnego poznawania muzeum i ułatwia zrozumienie ekspozycji oraz prezentowanych na niej dzieł sztuki. Angażuje wyobraźnię dzieci i opiekunów. Jest również pomocą dla dorosłych, chcących przybliżyć dzieciom pojęcia ważne dla kultury i historii. Zapraszamy do aktywnego udziału w proponowanej formule zwiedzania. Oprowadzanie warsztatowe przeznaczone jest dla dzieci od lat 5 do 12 wraz z opiekunami. Koszt: 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.

Grupy zorganizowane zainteresowane oprowadzaniem w ramach ścieżki „Hasior dla dzieci” zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej