STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /HASIOR DLA DZIECI - ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

Hasior dla dzieci - ścieżka edukacyjna

TERMIN 12 lipca - 17 listopada 2019

Po raz drugi w tym roku zapraszamy rodziny, dzieci i ich opiekunów do zwiedzenia wystawy czasowej szlakiem specjalnej ścieżki edukacyjnej.

Kim był Władysław Hasior? Na czym polega wyjątkowość jego prac? W jaki sposób dzieci i dorośli mogą odczytywać dzieła artysty? Na te pytania spróbujemy odnaleźć odpowiedzi wraz z… Hasiorkiem, który czeka na Was w specjalnie przygotowanym folderze. Pytania, zagadki i zadania pomogą nam również ułożyć hasło naszej ścieżki. Na najmłodszych zwiedzających czekają nagrody!

„Hasior dla dzieci” to ścieżka warsztatowo-edukacyjna zachęcająca najmłodszych do zwiedzania muzeum i ułatwiająca im zrozumienie ekspozycji oraz prezentowanych na niej dzieł sztuki. Jest ona pomocą dla dorosłych, chcących przybliżyć dzieciom pojęcia ważne dla kultury i historii. Zapraszamy opiekunów do aktywnego udziału w proponowanej formule zwiedzania przez cały czas trwania ekspozycji – do 20 października 2019 roku.

Już teraz w ramach ścieżki edukacyjnej „Hasior dla dzieci” zapraszamy do udziału w dedykowanym dzieciom oprowadzaniu po wystawie „Hasior” – 1 września o godz. 12.00 w Willi Caro. Zajęcia dla dzieci od lat 5 do 12 wraz z opiekunami. Koszt: 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Grupy zorganizowane zainteresowane oprowadzaniem w ramach ścieżki „Hasior dla dzieci” zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Koncepcja ścieżki i teksty: Anna Piontek
Rysunki: Krystian Banik

Niedziela, 1 września 2019, Willa Caro, godz. 12.00
Hasior dla dzieci
Oprowadzenie po wystawie dedykowane najmłodszym
Zajęcia dla dzieci od lat 5 do 12 wraz z opiekunami. Koszt – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.
„Hasior”. Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem
Organizator: Muzeum w Gliwicach

Niedziela, 27 października 2019, Willa Caro, godz. 12.00 i 14.00
Hasior dla dzieci
Oprowadzenie po wystawie dedykowane najmłodszym
Zajęcia dla dzieci od lat 5 do 12 wraz z opiekunami. Koszt – 1 zł od osoby. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006.
Organizator: Muzeum w Gliwicach