STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /SURREALIZM, HIPERREALIZM, KLASYCZNY WARSZTAT. FANTASTYCZNY ŚWIAT WOJCIECHA SIUDMAKA – SPOTKANIE TOWARZYSZĄCE WYSTAWIE „WOJCIECH SIUDMAK. UNIWERSUM”
Wystawa "Wojciech Siudmak. Uniwersum" w Willi Caro, fot. R.B. Bartkowski

Surrealizm, hiperrealizm, klasyczny warsztat. Fantastyczny świat Wojciecha Siudmaka – spotkanie towarzyszące wystawie „Wojciech Siudmak. Uniwersum”

TERMIN sobota, 3 września 2022
„Michał Anioł science fiction”, „spadkobierca Salvadora Dalego”, „hiperrealista fantastyczny”, „blaskiem malarstwa przypominający Ingres’a” – to tylko niektóre z wielu określeń twórczości Wojciecha Siudmaka. On sam wspomina, że jego artystyczną wyobraźnię w dzieciństwie ukształtowały powieści Jules’a Verne’a, reprodukcja rysunku Ingres’a umieszczona nad biurkiem ojca i… odkryty w szafie wielki atlas anatomiczny. Dzisiaj to prace fizyków i astrofizyków, którzy poszerzają nasze widzenie Wszechświata, uważa za największą swoją fascynację oraz prawdziwą awangardę naukową i artystyczną(!) współczesności.

Od bycia zainspirowanym (przez największe nazwiska światowego malarstwa), po… bycie inspiracją (dla współczesnych twórców popkultury) - podczas naszego spotkania wspólnie prześledzimy artystyczną drogę Wojciecha Siudmaka. Zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystawy „Wojciech Siudmak. Uniwersum” poprowadzi Marta Witoń, historyk sztuki. Zapraszamy już w sobotę, 3 września do Willi Caro o godz. 11.00 i 13.00!

Koszt udziału w spotkaniu – 1 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem: 783 560 006.