STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ALBUMY Z PRACAMI WOJCIECHA SIUDMAKA W PROMOCYJNYCH CENACH!
*** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, Oddział Radiostacja Gliwice, ul. Tarnogórska 129, będzie udostępniony dla zwiedzających wyłącznie w piątki w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
/

Albumy z pracami Wojciecha Siudmaka w promocyjnych cenach!

TERMIN 08 lipca - 10 października 2022
MIEJSCE Willa Caro
Jeszcze jedna dobra wiadomość związana w wystawą „Wojciech Siudmak – Universum”. W czasie jej trwania, aż do 8 października, będzie można zakupić – w promocyjnych cenach – dwie albumowe publikacje Wydawnictwa Rebis z pracami artysty. Pierwsza z nich zawiera około 200 rysunków i obrazów tworzonych przez Siudmaka do cyklu „Diuna”, druga – prace inspirowane muzyką Fryderyka Chopina w opracowaniu krytycznym wybitnej muzykolożki prof. Ireny Poniatowskiej. Książki zakupić można zarówno w Willi Caro, jak i on-line, w muzealnej „Naszej księgarni”.   


 

„Fantastyczne światy”

Prawdziwa uczta dla miłośników twórczości Wojciecha Siudmaka i uniwersum Diuny stworzonego przez Franka Herberta! Album zawiera około 200 rysunków i obrazów pochodzących z jednego z najpiękniejszych pełnych wydań cyklu „Kroniki Diuny” Franka Herberta oraz ich kontynuacji napisanych przez Briana Herberta do spółki z Kevinem J. Andersonem.

Wojciech Siudmak
„Fantastyczne światy”
Wydawnictwo: Rebis
ISBN 978-83-8188-141-8
Stron: 256
Oprawa twarda z obwolutą
Cena: 110 zł

„Siudmak. Chopin”

Niezwykły, kolekcjonerski album z rysunkami i obrazami Wojciecha Siudmaka inspirowanymi muzyką Fryderyka Chopina w opracowaniu krytycznym wybitnej muzykolożki prof. Ireny Poniatowskiej. „W muzyce Chopinowskich nokturnów mamy całą paletę odczuć — od miłości do przeczucia śmierci, rozpaczy, skargi, melancholii i żalu, który według słów samego kompozytora określał charakter jego muzyki, a zwłaszcza nokturnów. Ten świat przeżyć Chopina wyznacza już sam dobór tonacji. […] Tonacja cis-moll oznaczała np. skargę niezaspokojonej miłości, Des-dur — cierpienia i uniesienia, As-dur — śmierci, Es-dur — heroizm, miłość i modlitwę, ponieważ zawiera liczbę 3 (bemole). Następnie wyznaczają go nieoczekiwane modulacje, dysonanse, zdobnictwo melodii, kontrasty dynamiczne, wyrazowe, łączenie liryzmu i dramatyzmu, prostoty i wyrafinowania” - Wojciech Siudmak.
 

Wojciech Siudmak
„Siudmak. Chopin”
Wydawnictwo: Rebis
ISBN 978-83-8188-361-0
Stron: 176
Oprawa twarda z obwolutą
Cena: 95 zł
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej