STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /RAZEM TWORZYMY HISTORIĘ BOJKOWA - ZBIÓRKA ZDJĘĆ

Razem tworzymy historię Bojkowa - zbiórka zdjęć

TERMIN czwartek, 29 sierpnia 2019
W bieżącym roku obchodzimy jubileusz 750-lecia Bojkowa, dawnego Schōnwaldu. Przygotowując się do wydarzenia, Rada Dzielnicy Bojków we współpracy z Muzeum w Gliwicach poszukuje dawnych zdjęć ukazujących historię tej dzielnicy.

Zwracamy się z prośbą o podzielenie się rodzinnymi zasobami archiwalnymi. W szczególności interesują nas fotografie ukazujące życie w Bojkowie w pierwszych dziesięcioleciach po wojnie, to znaczy z lat od 1945 r. do 1990 r. Największe znaczenie mają zdjęcia ukazujące zabudowę dzielnicy, pracę i działalność gospodarczą, życie społeczne oraz rodzinne. Szczegóły akcji dostępne na plakacie.

Zbieranie i kopiowanie zdjęć odbędzie się 29 i 31 sierpnia 2019 r. w siedzibie Rady Dzielnicy w Bojkowie, ul. Łanowa 2, w godz. 17.30–19.00. Przyniesione zdjęcia zostaną skopiowane, wyznaczone osoby zapiszą informacje o tym, kto i co znajduje się na zdjęciach, by móc w odtworzyć nieodległą przeszłość.