STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /PTASZKI STRYSZAWSKIE NA CHOINKĘ. WARSZTATY PRZED BOŻYM NARODZENIEM
Szanowni Państwo - Oddziały Muzeum w Gliwicach są dostępne dla zwiedzających - prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Ptaszki stryszawskie na choinkę. Warsztaty przed Bożym Narodzeniem

TERMIN sobota, 27 listopada 2021
Godz. 11.00 i 13.00
MIEJSCE Willa Caro
Ptaszki stryszawskie, drewniane cudeńka z Beskidów, znów sfruną na gliwickie choinki. W sobotę, 27 listopada, rozpoczynamy w Muzeum w Gliwicach przygotowania do najpiękniejszych w roku świąt - Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze warsztaty, na jakie zaprosimy, prowadzone będą przez pracowników Beskidzkiego Centrum Zabawkarstwa Ludowego w Stryszawie. W trakcie spotkania nie tylko dowiemy się o tradycjach świątecznych Żywiecczyzny i tradycjach zabawkarskich ze Stryszawy, ale ozdabiać będziemy ręcznie wykonane, drewniane ptaszki stryszawskie.