STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /OPROWADZANIE KURATORSKIE PATRYCJI GWOŹDZIEWICZ PO WYSTAWIE „ZOFIA STRYJEŃSKA – TAJEMNICZE I RADOSNE OPOWIEŚCI”

Oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz po wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”

TERMIN sobota, 27 kwietnia 2024 godz. 11:30
Świat twórczości Zofii Stryjeńskiej – pełen barw, niebywałej ekspresji i witalności, zrodzony z fascynacji polską kulturą ludową, baśniami i mitologią słowiańską – od 8 marca 2024 jest dostępny w Willi Caro na wyciągnięcie ręki.  Kuratorami ekspozycji „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści” są Światosław Lenartowicz z Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Patrycja Gwoździewicz z Muzeum w Gliwicach. Serdecznie zapraszamy na wykłady i oprowadzania kuratorskie towarzyszące wystawie, by jeszcze lepiej poznać twórczość tej niezwykłej artystki.

Na oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz zapraszamy 27 kwietnia 2024 (sobota) o godz. 11.30 do Willi Caro. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Kolejne wykłady towarzyszące wystawie i oprowadzania kuratorskie:

Sobota, 18 maja 2024, między 18.00 a 23.00 – oprowadzania kuratorskie Światosława Lenartowicza podczas Nocy Muzeów,

Sobota, 15 czerwca 2024, godz. 11.30 - oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz,

Sobota, 22 czerwca 2024, godz. 11.30 – „O bożkach i gusłach słowiańskich” – wykład etnografki Marty Paszko połączony z oprowadzaniem,

Sobota, 13 lipca 2024, godz. 11.30 – oprowadzanie kuratorskie Patrycji Gwoździewicz,

Niedziela, 18 sierpnia 2024, godz. 11.30 – finisaż wystawy - wykład i oprowadzanie kuratorskie Światosława Lenartowicza.