STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ Z SZOBISZOWIC!

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół z Szobiszowic!

TERMIN 24 sierpnia - 18 września 2020

Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego czekają nas jesienią, a my, wspólnie z ZSO nr 7, już dziś ogłaszamy konkurs dla uczniów szkół w Szobiszowicach. To dzielnica naszego miasta, która będzie bohaterem tegorocznej, XVIII już edycji GDDK! Na zwycięzców czekają nie tylko wartościowe nagrody, ale ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach oraz na wystawie czasowej w Muzeum!

Do udziału zapraszamy uczniów szkół zlokalizowanych na terenie Szonboszowic, czyli:

Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Śliwki,
Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Tarnogórskiej,
Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Orląt Śląskich,
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach ul. Gierymskiego7

Pobierz regulamin konkursu wraz z załącznikami TUTAJ

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZOBISZOWICE OKIEM BYSTREGO OBSERWATORA” dla uczniów szkół z Szobiszowic

Informacje ogólne
1.    Organizatorem Konkursu Plastycznego „Szobiszowice okiem bystrego obserwatora” jest Muzeum w Gliwicach z siedzibą w Willi Caro oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach.
2.    Przedmiotem Konkursu są prace plastyczne dotyczące dzielnicy Szobiszowice
w jej obecnych granicach administracyjnych.
3.    Tematyka pracy jest dowolna, a więc może dotyczyć szobiszowickiej architektury, przyrody, życia codziennego tej dzielnicy.
4.    Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum w Gliwicach, na stronie internetowej ZSOS nr 7 w Gliwicach oraz na wystawie czasowej w Muzeum.

Koordynatorem projektu z ramienia Muzeum i ZSO nr 7 jest
Izabela Mirota-Janik
email: imirotajanik@zso7-gliwice.pl, tel. 504-555-888

Dowiedz się więcej|Zamknij

Cele konkursu: 1. Rozbudzanie zainteresowania dzielnicą, w której znajduje się szkoła. 2. Promocja Szobiszowic. 3. Rozwijanie twórczych umiejętności uczniów. 4. Pogłębianie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. 5. Poznawanie i stosowanie nowych technik plastycznych.

Zasady konkursu i przygotowania prac: 1. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie jedną pracę. 2. Uczestnikami konkursu są dzieci i młodzież uczęszczające do szkół zaproszonych do konkursu. 3. Dozwolone są dowolne techniki płaskie (malarstwo, rysunek, kolaż, wydzieranka, itp.). 4. Format prac A3 (duży blok). 5. Prac nie należy rolować ani składać. 6. Należy oprawić prace w passe-partout. 7. Zabezpieczone prace wraz ze zgodami na przetwarzanie danych (załącznik nr 2) należy dostarczyć do siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach przy ulicy Gierymskiego 7 do 18.09.2020 r.

Opis na odwrocie pracy:

Imię i nazwisko uczestnika, wiek, klasa, imię i nazwisko opiekuna plastycznego
Adres placówki
Nr telefonu i e-mail szkoły

Kategorie wiekowe uczestników:

kategoria I – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
kategoria II – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych
kategoria III – uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych
kategoria IV – uczniowie klas szkół średnich

Ogłoszenie wyników: Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach konkursu drogą mailową i telefonicznie.

Termin wręczenia nagród oraz otwarcia wystawy pokonkursowej zostanie przekazany w odrębnej wiadomości.

Prawa organizatora: Zgłoszenie jest równoznaczne ze zgodą rodzica/prawnego opiekuna na udział dziecka w konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji prac zgłoszonych do konkursu. Prace nie będą zwracane uczestnikom.