Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania Muzeum w czasie obowiązywania stanu epidemii. Dziękujemy!
fot. Jacek Knapik

fot. Jacek Knapik

/

Kolęda (w) Muzeum - koncert świąteczny i wspólne kolędowanie

TERMIN niedziela, 15 grudnia 2019 godz. 16:00
MIEJSCE Willa Caro

15 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Willi Caro na niezwykłe wydarzenie, wieńczące w Muzeum w Gliwicach przygotowania do Bożego Narodzenia. Intensywny czas warsztatowo-wykładowy podsumujemy koncertem, który wprowadzi nas w świąteczną atmosferę. Zespół wokalny LUNA PLENA nie tylko zachwyci brzmieniem bożonarodzeniowych pieśni, ale zaprosi wszystkich do wspólnego kolędowania. Niech zabrzmi radość nadchodzących Świąt!

 

Zespół wokalny LUNA PLENA powstał w grudniu 2018 roku. Członkami chóru są absolwenci szkół muzycznych oraz chórzyści amatorzy z wieloletnim doświadczeniem. W zależności od projektu, realizuje utwory chóralne różnych epok (w tym kompozycje XX i XXI wieku) oraz aranżacje muzyki rozrywkowej. Bierze udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych, takich jak chociażby „Noc Chórów” w Rudzie Śląskiej czy Międzynarodowy Zabrzański Festiwal Organowy. W październiku br. zespół dokonał prawykonań pięciu utworów, nagrodzonych podczas IV Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Fide et Amore”. Działalność zespołu objęta została patronatem uznanego w środowisku artystycznym Towarzystwa Kulturalnego „Fuga” z Gliwic. Współzałożycielką, dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest dr Barbara Gajek-Kraska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych studiów z zakresu emisji głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od wielu lat pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zabrzu, gdzie prowadzi chóry – dziecięcy i młodzieżowy oraz orkiestrę smyczkową i symfoniczną. Chóry pod Jej dyrekcją zdobyły wiele głównych nagród w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. W 2018 roku została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Zabrza w dziedzinie kultury oraz odznaczona Złotym Medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Podczas koncertu nie zabraknie również słodkiej niespodzianki od firmy Hanka z Siemianowic Śląskich.