STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /OPROWADZANIE KURATORSKIE PO EKSPOZYCJI "HASIOR. WYSTAWA ZE ZBIORÓW MUZEUM TATRZAŃSKIEGO IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM"
Najbliższe warsztaty dla dzieci "Drejdel klub" (25.09), które odbywają się w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, zostały przełożone na 2.10.2022, g. 12.00. Przepraszamy ***Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
W. Hasior, Ostatni zachód słonca, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Ostatni zachód słonca, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Drzewa, zdjęcie ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (3)

W. Hasior, Drzewa, zdjęcie ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (3)

W. Hasior, Czarny krajobraz, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Czarny krajobraz, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

"Słoneczny Rydwan" albo "Rydwan skandynawski", W. Hasior, Szwecja, zdjęcie: Wikipedia

Oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji "Hasior. Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem"

TERMIN niedziela, 14 lipca 2019 godz. 12:00
MIEJSCE Willa Caro

14 lipca 1999 roku zmarł Władysław Hasior. W dwudziestą rocznicę śmierci artysty zapraszamy na oprowadzanie w Willi Caro po wystawie poświęconej temu wyjątkowemu, niepokojącemu twórcy, o którego sztuce ktoś napisał, że "okrutna i wzruszająca, ale zawsze prawdziwa". Zobaczymy kolaże, szkice akademickie i ceramiki, a także asamblaże (trójwymiarowe kompozycje złożone z różnych przedmiotów i dzieł gotowych), projekty wybranych realizacji plenerowych i archiwalia związane z życiem Władysława Hasiora. Ekspozycję zwiedzimy wspólnie z jej kurator – Julitą Dembowską z Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Będzie to okazja do ćwiczeń z fantazją, refleksji nad twórczością Hasiora i pytań o jej aktualne znaczenia. „Bo tu chodzi o ruch wyobraźni, o ścieranie się poglądów – sam eksponat nie musi być arcydziełem – wystarczy, że jest skuteczną płaszczyzną do ćwiczenia wspólnoty wyobraźni” - mówił artysta.