STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /OPROWADZANIE KURATORSKIE PO EKSPOZYCJI "HASIOR. WYSTAWA ZE ZBIORÓW MUZEUM TATRZAŃSKIEGO IM. DRA TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM"
W. Hasior, Ostatni zachód słonca, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Ostatni zachód słonca, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Drzewa, zdjęcie ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (3)

W. Hasior, Drzewa, zdjęcie ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem (3)

W. Hasior, Czarny krajobraz, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego  im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

W. Hasior, Czarny krajobraz, fot. W. Werner, ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

"Słoneczny Rydwan" albo "Rydwan skandynawski", W. Hasior, Szwecja, zdjęcie: Wikipedia

"Słoneczny Rydwan" albo "Rydwan skandynawski", W. Hasior, Szwecja, zdjęcie: Wikipedia

/

Oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji "Hasior. Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem"

TERMIN niedziela, 14 lipca 2019 godz. 12:00
MIEJSCE Willa Caro

14 lipca 1999 roku zmarł Władysław Hasior. W dwudziestą rocznicę śmierci artysty zapraszamy na oprowadzanie w Willi Caro po wystawie poświęconej temu wyjątkowemu, niepokojącemu twórcy, o którego sztuce ktoś napisał, że "okrutna i wzruszająca, ale zawsze prawdziwa". Zobaczymy kolaże, szkice akademickie i ceramiki, a także asamblaże (trójwymiarowe kompozycje złożone z różnych przedmiotów i dzieł gotowych), projekty wybranych realizacji plenerowych i archiwalia związane z życiem Władysława Hasiora. Ekspozycję zwiedzimy wspólnie z jej kurator – Julitą Dembowską z Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Będzie to okazja do ćwiczeń z fantazją, refleksji nad twórczością Hasiora i pytań o jej aktualne znaczenia. „Bo tu chodzi o ruch wyobraźni, o ścieranie się poglądów – sam eksponat nie musi być arcydziełem – wystarczy, że jest skuteczną płaszczyzną do ćwiczenia wspólnoty wyobraźni” - mówił artysta.

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej