STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /GORSETY TRADYCYJNE ZE ZBIORÓW ETNOGRAFICZNYCH - JUŻ PO KONSERWACJI!
Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, ODDZIAŁ RADIOSTACJA GLIWICE, ul. Tarnogórska 129, BĘDZIE UDOSTĘPNIONY dla zwiedzających WYŁĄCZNIE W PIĄTKI w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w SOBOTY i NIEDZIELE w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** W KAŻDĄ SOBOTĘ wszystkie wystawy we wszystkich Oddziałach Muzeum w Gliwicach ZWIEDZAĆ można BEZPŁATNIE! Zapraszamy! *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

TERMIN 07 listopada - 30 grudnia 2022

Po długim oczekiwaniu, zabytkowe gorsety tradycyjne z naszych zbiorów etnograficznych (rozbarskie i cieszyńskie) powróciły do Muzeum. Ich wielomiesięczna konserwacja, wykonana przez Annę Makulec z Pracowni Konserwatorskiej Makkon, przyniosła niesamowite efekty, które zobaczyć mogą Państwo w galerii zdjęć. Autorem fotografii jest Arkadiusz Stefański.

--------------------

Zadanie "Konserwacja obiektów zabytkowych - elementów stroju tradycyjnego" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.