STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„DO ŹRÓDŁA” PROF. MARKA WALCZAKA W PROMOCYJNEJ CENIE W MUZEALNEJ NASZEJ KSIĘGARNI!

„Do źródła” prof. Marka Walczaka w promocyjnej cenie w muzealnej Naszej księgarni!

TERMIN 27 stycznia - 28 lutego 2022
We czwartek, 27 stycznia, w ramach Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej PAU udostępniony zostanie na muzealnym kanale You Tube wykład prof. Marka Walczaka pt. „Dzieło sztuki jako źródło historyczne”, w którym prelegent nawiązuje do swojej niedawno wydanej książki pt. „Do źródła” . Publikacja ta,  wydana w serii "Studia z historii sztuki dawnej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Muzeum Narodowego w Krakowie", od 27 stycznia aż do końca lutego br. dostępna będzie  w muzealnej Naszej księgarni, a także w Willi Caro. „Do źródła” jest zbiorem kilkunastu artykułów z dorobku naukowego Autora, zaktualizowanych o uzupełnioną lub rozwiniętą argumentację i - często - kolorowe fotografie. W siedmiu działach zostały przedstawione różne perspektywy metodologiczne czy metody badawcze, które Czytelnik może traktować jako drogowskazy do odczytywania sekretów dzieł sztuki, a także zastanawiać się wraz z Autorem nad relacją dzieła sztuki i historii. W jednym tomie znalazły się obok siebie teksty o architekturze, rzeźbie, malarstwie, artefaktach. Wszystkie zostały bogato zilustrowane, dzięki czemu Czytelnik będzie mógł nie tylko wyobrażać sobie, o czym czyta, ale też zobaczyć omawiane dzieła. Publikacja dostępna jest w preferencyjnej cenie 75 zł!

Marek Walczak, „Do źródła”
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe „Societas Vistulana”
Ilość stron: 470
Rok wydania: Kraków, 2020