STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /"DO OSTATNIEJ NITKI". PREZENTACJA ODRESTAUROWANYCH GORSETÓW TRADYCYJNYCH

"Do ostatniej nitki". Prezentacja odrestaurowanych gorsetów tradycyjnych

TERMIN sobota, 19 listopada 2022 godz. od 11:00 do 14:00

Wszystkich zwiedzających Willę Caro w najbliższą sobotę, serdecznie zapraszamy na prezentację gorsetów rozbarskich i cieszyńskich, które powróciły do Muzeum po ponad półrocznej konserwacji. To niepowtarzalna okazja, żeby z bliska przyjrzeć się kunsztownym haftom, pięknym materiałom i tradycyjnym fasonom. To również szansa, aby zobaczyć "od podszewki" konserwację zabytków - tego, jak misternym procesem jest ratowanie historycznych tkanin. Zapraszamy od godz. 11:00 do 14:00.

-------