STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /60+KULTURA – MUZEUM W GLIWICACH DLA SENIORÓW!
/

60+Kultura – Muzeum w Gliwicach dla Seniorów!

TERMIN 28-29 września 2019
Sobota i niedziela
MIEJSCE Willa Caro Zamek Piastowski Radiostacja Gliwice Oddział Odlewnictwa Artystycznego Dom Pamięci Żydów Górnośląskich Czytelnia Sztuki
Muzeum w Gliwicach znów włącza się w akcję „60+Kultura” organizowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego . W pierwszy jesienny weekend – 28 i 29 września - zapraszamy Seniorów do zwiedzania Oddziałów naszej instytucji, uczestnictwa w warsztatach oraz udziału w specjalnie z myślą o nich przygotowanym oprowadzaniu po ekspozycji czasowej: „Hasior. Wystawa ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem”, która prezentowana jest w Willi Caro. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach akcji „60+Kultura” jest bezpłatny.
 
Przypominamy, że w każdą sobotę wszystkie Oddziały Muzeum w Gliwicach zwiedzać można bezpłatnie – bez względu na wiek. W ramach akcji 60+Kultura Seniorzy mogą bezpłatnie zwiedzać Willę Caro, Zamek Piastowski, Radiostację, Oddział Odlewnictwa Artystycznego i Dom Pamięci Żydów Górnośląskich także w niedzielę,  29 września. Dodatkowo w sobotę, 28 września polecamy uwadze  warsztaty odbywające się w Willi Caro – ostatnie spotkanie z cyklu „Wakacje z rzeźbą…”, podczas których uczestnicy razem z Tomaszem Wenklarem, artystą-rzeźbiarzem stworzą swój własny kolaż, dla którego inspiracją staną się prace Władysława Hasiora.  Zapraszamy też na kolejne zajęcia w ramach cyklu „Na szlaku sztuki…”, prowadzone przez artystkę-malarkę Martę Keler. Tym razem tematem będzie sztuka symbolizmu.  Zapisy na warsztaty prowadzone są pod numerem telefonu: 783 560 006, dla Seniorów - wstęp jest darmowy.

Nie zapominamy również o naszej czasowej wystawie w Willi Caro dotyczącej twórczości jednego z najciekawszych polskich artystów II połowy XX wieku  - Władysława Hasiora. W niedzielę 29 września o godz. 12.00 i 15.00 zapraszamy Seniorów na oprowadzania z przewodnikiem. Marta Witoń, historyk sztuki, przewodnik, pracownik Muzeum w Gliwicach, przybliży sylwetkę tego twórcy, przez wielu nazywanego „polskim Andy Warholem”.
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej