STRONA GŁÓWNA / WYSTAWY /WOŁYŃ CZASU ZAGŁADY 1939-1945
Kamieniołom w Janowej Dolinie na Wołyniu. Robotnicy przy obróbce słupów bazaltowych. Zbiory NAC

Wołyń czasu zagłady 1939-1945

TERMIN 18 grudnia 2013 - 01 lutego 2014
MIEJSCE Radiostacja Gliwice

Mija 70 lat od tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na ziemi wołyńskiej latem 1943 roku. O zagładzie ludności polskiej, która tam się dokonała, przypomni wystawa Wołyń czasu zagłady 1939-1945. Od 18 grudnia zobaczyć ją będzie można w Radiostacji.   Wystawa wykorzystując archiwalne fotografie  oraz wspomnienia ludzi przybliża  tło historyczne i sytuację polityczno-społeczną Wołynia w okresie przed pierwszą i podczas drugiej wojny światowej.  Na ekspozycji znalazły się unikatowe fotografie Wołynia i Krzemieńca ze zbiorów Muzeum Niepodległości.

Fotografia przedstawia kamieniołom w Janowej Dolinie na Wołyniu. Robotnicy przy obróbce słupów bazaltowych. Zbiory NAC.