Szanowni Państwo, informujemy, że ze względu na organizację forum Dom Pamięci Żydów Górnośląskich 21 listopada 2019 r. będzie niedostępny dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Utracony świat. Śladami Żydów z Górnego Śląska
Wystawa fotografii Pawła Pomykalskiego

TERMIN 18 maja - 28 grudnia 2019
MIEJSCE Dom Pamięci Żydów Górnośląskich
Po pięknym i bogatym świecie kultury żydowskiej pozostało tak niewiele, zaledwie drobne ślady. Tego świata nie potrafimy już odtworzyć i właściwie niewiele możemy zrobić. Poza pielęgnowaniem pamięci. Dbaniem o to, co przetrwało, i upamiętnianiem tego, co zniknęło.

Zaprezentowane fotografie powstały w ramach przewodnika turystycznego  „Śladami Żydów z Górnego Śląska” – najnowszej publikacji Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Paweł i Beata Pomykalscy ruszyli w trasę przez ponad czterdzieści miejscowości i zebrali, w formie przewodnika, fragmenty utraconej kultury żydowskiej.