STRONA GŁÓWNA / WYSTAWY /NIECH SIĘ PLECIE!
Szanowni Państwo - Oddziały Muzeum w Gliwicach są dostępne dla zwiedzających - prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!

Niech się plecie!

TERMIN 11-20 maja 2012
MIEJSCE Willa Caro

Nad rzeką Olzą, niedaleko mostu spinającego Cieszyn i Těšín siedzibę swą ma stowarzyszenie, dla którego plecionkarstwo to synonim niezwykłej przygody. Serfenta – sprytnie łącząca działania artystyczne z pracą na rzecz przyrody. Goszczący w Muzeum w Gliwicach członkowie Stowarzyszenia podczas Nocy Muzeów 2012 poprowadzili warsztaty plecionkarskie, udostępnili muzeum wystawę Niech się plecie! oraz pozostawili na naszym „szczęśliwym drzewie” (w którego pniu tkwi podkowa) rzeźbę wiklinową.

Wystawa Niech się plecie! w formie wielkoformatowych fotografii prezentowała w gliwickim muzeum sylwetki osób trudniących się plecionkarstwem. Ekspozycja jest pokłosiem badań terenowych, przeprowadzanych w latach 2001-2011. /DW/


  

  

 

wystawa: Niech się plecie!/ Stowarzyszenie SERFENTA, współpraca – Małgorzata Kłych, Dagmara Wójcik

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej