STRONA GŁÓWNA / WYSTAWY /ART & DESIGN GLASS. WYSTAWA PRAC KALINY BAŃKI
Szanowni Państwo - Oddziały Muzeum w Gliwicach są dostępne dla zwiedzających - prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
/

Art & Design Glass. Wystawa prac Kaliny Bańki
Wystawa dostępna dla zwiedzających od 19 maja do 30 września 2018, Willa Caro Organizator: Muzeum w Gliwicach

TERMIN 19 maja - 30 września 2018
MIEJSCE Willa Caro

Zapraszamy do Willi Caro na prezentację prac Kaliny Bańki! Pochodząca z Dąbrowy Górniczej artystka łączy tradycję z nowoczesnością zarówno w kontekście formy, jak i technik, którymi się posługuje. W jej projektach szklany design wchodzi w nieoczywiste interakcje z grafiką i malarstwem – w efekcie powstają m.in. witraże, murale, kolaże, ale również formy użytkowe (klosze, wazony). Na wystawie w Muzeum w Gliwicach zobaczyć można mleczne i czarne szklane karaluchy, a także inspirowane zwierzęcymi kształtami klosze do słodkości.

 

Kalina Bańka urodziła się w Dąbrowie Górniczej, ukończyła Wydział Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obecnie jest  asystentką w Pracowni Szkła w Architekturze. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest laureatką kilkunastu konkursów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, z zakresu szkła, designu, grafiki i malarstwa.

 

Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej