STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /„WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ” AKCJA MDKIN – W MUZEUM W GLIWICACH JUŻ OD PIĄTKU, 30 WRZEŚNIA!

„Weekend seniora z kulturą” akcja MDKiN – w Muzeum w Gliwicach już od piątku, 30 września!

TERMIN 30 września - 02 października 2022
MIEJSCE Willa Caro Zamek Piastowski Radiostacja Gliwice Oddział Odlewnictwa Artystycznego Dom Pamięci Żydów Górnośląskich Czytelnia Sztuki
Muzeum w Gliwicach, jak co roku, chętnie włącza się w akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”, świętując nawet… jeden dzień dłużej! Seniorów zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie WSZYSTKICH Oddziałów Muzeum w Gliwicach w piątek, 30 września 2022 oraz w niedzielę, 2 października. Sobota jest dniem darmowego zwiedzania dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy!

Przed nami kolejna edycja akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend seniora z kulturą”, która od wielu lat umożliwia seniorom z całego kraju skorzystanie z bogatej oferty muzeów, teatrów, filharmonii, galerii i innych ośrodków kultury. W tym roku ta wyjątkowa inicjatywa odbędzie się w pierwszy weekend października (1-2.10.2022), wpisując się tym samym w obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zwany też Światowym Dniem Seniora.