STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /TAJEMNICE CMENTARZYSK W ŚWIBIU I ŁABĘDACH. Z CYKLU: Z SILEZAUREM I MAMUTEM PRZEZ PRADZIEJE ŚLĄSKA
Wykopaliska w Świbiu

Naczynia znalezione podczas wykopalisk w Świbiu

Zabytki znalezione podczas wykopalisk w Świbiu

Tajemnice cmentarzysk w Świbiu i Łabędach. Z cyklu: Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska

TERMIN sobota, 25 maja 2019
11.30 i 13.30
MIEJSCE Zamek Piastowski
Dobiega końca nasza podróż po pradziejach śląskiej ziemi. Ostatnim jej przystankiem będą Łabędy i Świbie, gdzie odnaleziono cmentarzyska sprzed prawie 3 tysięcy lat. Uczestnikom zajęć zdradzimy, co podczas wykopalisk odkryli tam archeolodzy. Zobaczymy, jakie przedmioty wkładano kiedyś do grobów. Odkryjemy też inne sekrety kultury łużyckiej, m.in. jak wtedy żyli ludzie, gdzie mieszkali i czym się zajmowali na co dzień. W części warsztatowej zajmiemy się wyplataniem. Na zajęcia zapraszamy do Zamku Piastowskiego 25 maja 2019 o godz. 11.30 i 13.30.

Partnerami projektu są: Europejskie Centrum Paleontologii w Opolu, Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, Politechnika Śląska – Muzeum Geologii Złóż im. Czesława Poborskiego na Wydziale Górnictwa i Geologii oraz Muzeum Paleontologiczne w Lisowicach.

Projekt został objęty patronatem honorowym: Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza i JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka.