STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /ŚLADAMI GLIWICKIEJ OPOZYCJI – SOBOTNIE WARSZTATY ON-LINE

Śladami gliwickiej opozycji – sobotnie warsztaty on-line

TERMIN sobota, 23 stycznia 2021 godz. 11:00
W najbliższą sobotę, 23 stycznia, o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne zajęcia on-line, podczas których wykorzystamy mapę Gliwic. Tym razem opowiemy o tych miejscach naszego miasta, które związane są z historią gliwickiej opozycji antykomunistycznej. Jak malowały się postawy gliwiczan na tle najważniejszych zrywów okresu PRL (czerwiec 1956, marzec 1968, grudzień 1970 i sierpień 1980)? Czy było to miasto niepokorne? Jakie ważne wydarzenia miały miejsce na Placu Krakowskim, obok pomnika Adama Mickiewicza czy kościoła franciszkanów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa? Gdzie w Gliwicach budziła się „Solidarność” i jakie osoby ją budowały? W odtwarzaniu podziemia antykomunistycznego w naszym mieście pomogą nam również relacje świadków tamtych czasów oraz liczne dokumenty zgromadzone przez Muzeum w Gliwicach, z którymi zapoznać się można w wydanej przez Muzeum w Gliwicach i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności publikacji „Gliwicka Opozycja…” oraz portalu: www.opozycja.muzeum.gliwice.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a po ich zakończeniu, z pomocą specjalnie opracowanej mapy, którą przygotowaliśmy na bazie planu miasta z 1957 roku, można się będzie wybrać na spacer śladami gliwickiej opozycji.

Pobierz mapę "Śladami gliwickiej opozycji" TUTAJ

Uwagi techniczne:)

By uczestniczyć w muzealnych spotkaniach na platformie ZOOM nie trzeba zakładać konta – wystarczy na komputer pc/smartfon/iPhone/tablet – pobrać aplikację ZOOM. By to zrobić, wystarczy kliknąć na link, jaki wyślemy do Państwa na adres email, który podacie podczas zapisywania się. Uczestnictwo w spotkaniach muzealnych na platformie ZOOM jest BEZPŁATNE.

Pod linkiem: TUTAJ

udostępnimy krótki film instruktażowy jak – bardzo prosto – zainstalować na komputerze aplikację ZOOM.