Warsztaty łączności w Radiostacji Gliwice, fot. Muzeum w Gliwicach

Warsztaty łączności w Radiostacji Gliwice, fot. Muzeum w Gliwicach

/

Radiostacja znów nadaje. 100-lecie powstań śląskich na radiowych falach

TERMIN 01-31 sierpnia 2019
MIEJSCE Radiostacja Gliwice

100 rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego – wystąpienia zbrojnego zorganizowanego przez Polską Organizację Wojskową, mającego na celu przyłączenie Górnego Śląska do Polski – uczcimy w wyjątkowy sposób! 

Przez cały sierpień, od wtorku do piątku, w Radiostacji Gliwice czekają na Was zajęcia upamiętniające bohaterstwo powstańców śląskich: „Znane i nieznane twarze powstań śląskich” oraz „Bohater tutejszy: Franciszek Honiok”. Na potrzeby warsztatów „Praktyczna historia łączności”, odbywających się w Radiostacji Gliwice, Klub Sportów Łączności LOK w Gliwicach uruchomi w oddziale Muzeum w Gliwicach stację pod specjalnym znakiem okolicznościowym – HF1ØØPS. HF to oznaczenie kraju, czyli: Polska. 1ØØ to po prostu liczba 100 z okazji okrągłej rocznicy – przez radiowców zapisywana w ten sposób, żeby cyfra nie myliła się z literą. W połączeniu ze skrótem PS upamiętniamy 100 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego! Będziemy poznawać tajemnice Radiostacji i łączyć się z radiowcami z całego świata podczas warsztatów, na które obowiązują zapisy – 783 560 006, od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 16.00. Więcej informacji znajdziecie - TUTAJ

Na indywidualnych zwiedzających stacja pod specjalnym znakiem okolicznościowym HF1ØØPS czeka w każdy weekend sierpnia:

- w soboty od 11.00 do 16.00
- w niedziele od 12.00 do 16.00

Dla tych, którzy nawiążą łączność ze stacją Gliwice, przygotowano dyplomy – podobne wyróżnienie podczas tegorocznej Nocy Muzeów zdobyło Muzeum w Gliwicach za zajęcie I miejsca w kategorii stacji współpracujących z muzeami. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.