Szanowni Państwo, informujemy, że ze względu na organizację forum Dom Pamięci Żydów Górnośląskich 21 listopada 2019 r. będzie niedostępny dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.
Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach

Szopka bożonarodzeniowa - patriotyczna, ze zbiorów Muzeum w Gliwicach

Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach

Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, autor Jadwiga Umińska-Baron, fot. Muzeum w Gliwicach

Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, autor Jadwiga Umińska-Baron (2), fot. Muzeum w Gliwicach

Pójdźmy wszyscy do stajenki

TERMIN niedziela, 15 grudnia 2019
godz. 11.30 i 13.30
MIEJSCE Oddział Odlewnictwa Artystycznego
W niedzielę, 15 grudnia, podczas świątecznych warsztatów w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego dzieci poznają historię szopki bożonarodzeniowej. Dowiedzą się, gdzie powstała pierwsza szopka na świecie i  kto był jej pomysłodawcą. Opowiemy  jakie osoby i zwierzęta powinny znaleźć się w każdej szopce bożonarodzeniowej. Na końcu  dzieci będą mogły samodzielnie pomalować i ozdobić gipsową replikę figurki Dzieciątka w żłobku, wchodzącą w skład śląskiej szopki, znajdującej się w zbiorach naszego Muzeum. Oryginalną szopkę zobaczyć można w Zamku Piastowskim na wystawie etnograficznej. Prowadzenie: Anna Graicke.