STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, prezentowana na wystawie w Zamku Piastowskim

Szopka bożonarodzeniowa - patriotyczna, ze zbiorów Muzeum w Gliwicach

Szopka ze zbiorów Muzeum w Gliwicach

Pójdźmy wszyscy do stajenki

TERMIN niedziela, 15 grudnia 2019
MIEJSCE Oddział Odlewnictwa Artystycznego
W niedzielę, 15 grudnia, podczas świątecznych warsztatów w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego dzieci poznają historię szopki bożonarodzeniowej. Dowiedzą się, gdzie powstała pierwsza szopka na świecie i  kto był jej pomysłodawcą. Opowiemy  jakie osoby i zwierzęta powinny znaleźć się w każdej szopce bożonarodzeniowej. Na końcu  dzieci będą mogły samodzielnie pomalować i ozdobić gipsową replikę figurki Dzieciątka w żłobku, wchodzącą w skład śląskiej szopki, znajdującej się w zbiorach naszego Muzeum. Oryginalną szopkę zobaczyć można w Zamku Piastowskim na wystawie etnograficznej. Prowadzenie: Anna Graicke.