STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /NOWA PUBLIKACJA: STUDIUM KRAJOBRAZU. FOTOGRAFICZNA PODRÓŻ JOSEPHA GREHLA PRZEZ TARNOWSKIE GÓRY I OKOLICE
Szanowni Państwo, w sobotę i niedzielę 2 i 3 lipca br., Dom Pamięci Żydów Górnośląskich jest niedostępny dla zwiedzających w związku z wydarzeniem "Opowieści o miejscach, w których mieszkał Bóg. Synagogi i domy modlitwy po 83 latach" (W te dni zapraszamy do Domu Pamięci na wykłady o godz. 17.00) *** Z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z przygotowaniem inwestycji mającej na celu modernizację zabytkowego kompleksu urbanistycznego Radiostacja Gliwice i utworzenie w nim nowej, stałej wystawy muzealnej, począwszy od 7 marca 2022 r. aż do odwołania, Oddział Radiostacja Gliwice, ul. Tarnogórska 129, będzie udostępniony dla zwiedzających wyłącznie w piątki w godzinach 10:00 - 16:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 11:00 - 16:00. Zapisy na zwiedzanie grupowe przyjmujemy pod numerem telefonu 783 560 006 oraz adresem mailowym: zapisy@muzeum.gliwice.pl. Przepraszamy za niedogodności. Dyrekcja Muzeum w Gliwicach *** Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi wystawami czasowymi, prosimy również o przestrzeganie godzin odwiedzania ekspozycji - ostatnie wejście na wystawy jest możliwe najpóźniej pół godziny przed ich zamknięciem, po zakupie biletów. Dziękujemy!
/

Nowa publikacja: Studium krajobrazu. Fotograficzna podróż Josepha Grehla przez Tarnowskie Góry i okolice

TERMIN piątek, 21 stycznia 2022
Mamy przyjemność przedstawić Państwu nową książkę, której współwydawcą jest nasze Muzeum: „Studium krajobrazu. Fotograficzna podróż Josepha Grehla przez Tarnowskie Góry i okolice”, autorstwa Moniki Rosenbaum i Sebastiana Rosenbauma. Publikacja jest fascynującą kompilacją potężnej kolekcji fotografii ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, wykonanych przez fotografa Josepha Grehla, który (zanim przeniósł się do Gliwic) zamieszkiwał i uwieczniał na zdjęciach krajobraz Tarnowskich Gór, a także okolicznych terenów, począwszy od ok. 1916 r. Autorzy nie tylko przybliżają jego biografię; opowiadają również o zjawisku Heimatschutz, które stało m.in. za fotograficznymi fascynacjami Grehla. Książka jest jednak przede wszystkim spojrzeniem na obraz terenów tarnogórskich z początków XX w. i jego ówczesnych mieszkańców – świata już minionego, czasami trudnego do rozpoznania we współczesnym mieście. Wyrażając uznanie dla pracy Autorów, zapraszamy Państwa do spaceru śladami Josepha Grehla.
 
Publikację w cenie 70 zł zakupić można w Willi Caro i w internetowej muzealnej Naszej księgarni.

 

Więcej informacji na temat publikacji: TUTAJ


Studium krajobrazu. Fotograficzna podróż Josepha Grehla przez Tarnowskie Góry i okolice

Autorzy: Monika Rosenbaum, Sebastian Rosenbaum

Wydawcy: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w Tarnowskich Górach oraz Muzeum w Gliwicach  
 
Tarnowskie Góry - Gliwice 2021

ISBN 978 – 83-950395-7-7

Cena: 70 zł

 
Ta strona używa plików cookies Dowiedz się więcej