STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA /NOWA PUBLIKACJA: STUDIUM KRAJOBRAZU. FOTOGRAFICZNA PODRÓŻ JOSEPHA GREHLA PRZEZ TARNOWSKIE GÓRY I OKOLICE

Nowa publikacja: Studium krajobrazu. Fotograficzna podróż Josepha Grehla przez Tarnowskie Góry i okolice

TERMIN piątek, 21 stycznia 2022
Mamy przyjemność przedstawić Państwu nową książkę, której współwydawcą jest nasze Muzeum: „Studium krajobrazu. Fotograficzna podróż Josepha Grehla przez Tarnowskie Góry i okolice”, autorstwa Moniki Rosenbaum i Sebastiana Rosenbauma. Publikacja jest fascynującą kompilacją potężnej kolekcji fotografii ze zbiorów Muzeum w Gliwicach, wykonanych przez fotografa Josepha Grehla, który (zanim przeniósł się do Gliwic) zamieszkiwał i uwieczniał na zdjęciach krajobraz Tarnowskich Gór, a także okolicznych terenów, począwszy od ok. 1916 r. Autorzy nie tylko przybliżają jego biografię; opowiadają również o zjawisku Heimatschutz, które stało m.in. za fotograficznymi fascynacjami Grehla. Książka jest jednak przede wszystkim spojrzeniem na obraz terenów tarnogórskich z początków XX w. i jego ówczesnych mieszkańców – świata już minionego, czasami trudnego do rozpoznania we współczesnym mieście. Wyrażając uznanie dla pracy Autorów, zapraszamy Państwa do spaceru śladami Josepha Grehla.

Publikację w cenie 70 zł zakupić można w Willi Caro i w internetowej muzealnej Naszej księgarni.

Więcej informacji na temat publikacji: TUTAJ

Autorzy: Monika Rosenbaum, Sebastian Rosenbaum

Wydawcy: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w Tarnowskich Górach oraz Muzeum w Gliwicach

Tarnowskie Góry - Gliwice 2021